Belarus Devlet Ekonomi Üniversitesi

1933’ te kurulmuş olan Belarus Devlet Ekonomi Üniversitesi, özellikle ekonomi işletme alanında lisans, yüksek lisan ve doktora alanında eğitim almak isteyen öğrenciler için tercih edilebilir. Minsk merkezde 11 fakultesi ve Baburusk kampüsüyle her geçen gün daha iyi hizmet vermektedir. Her yıl yüzlerce yabancı öğrenci kabul eden Belarus Devlet Ekonomi Üniversitesi, ekonomi alanında bir eğitim almak isteyen öğrenci için en ideal üniversitedir. Lisans eğitimi öncesinde yabancı öğrencilere verilen ‘hazırlık fakültesi’ eğitiminde Rusça derslerin yanında temel matematik dersleri de mecburen verilmektedir. Bu üniversite de son 5 yıldan beri Türk öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Öğrenci yurdunun okulla yan yana olması ve genel olarak diğer üniversite yurtlarından daha iyi koşullarda olması sebebiyle de tercih sebebidir. Bölümler arasında uluslararası işletme, Lojistik ve turizm işletmeciliği en popüler olanlarındandır.

 

Özellikle turizm işletmeciliği bölümü ülkemizde çok önemlidir. Verilen rusça eğitimin kalitesi ve uluslararası turizm eğitimi… BGEU Merkez kampüsün içinde bulunan yurtları kafeleri öğrencilere uygun yemekhaneleri yemyeşil bahçeleri kampüsün içinden geçen nehir yürüş yolları ile öğrencilerine avrupa normlarında bir eğitim sunmaktadır. Özellikle kampüs bahçesinde bulunan spor kompleksi ve kapalı havuz öğrencilere hizmet vermektedir. Öğrencilerimiz küçük ücretler karşılığında spor salonundan havuzdan faydalanabilirler. Ayrıca Üniversite ana binasında bulunan kütüphanedende öğrencilerimiz faydalanırlar. Bizim öğrencilerimize ayrılan yurt eğitim görülecek üniversite binasında 10 dakika yürüyüş mesafesindedir.

Yurt ve üniversite şehir merkezine otobüle yada metro ile çok yakın mesafededir. Yurt binasında her katta öğrencilerimiz için mutfak bulunmaktadır. Yurtta çamaşırhane çalışma ve dinlenme odası öğrencilerimizin kullanımına açıktır. Odalar blok şeklinde bir adet iki kişilik bir adet üç kişilik oda tuvalet duş oda içersinde beş kişiye aittir. Her odada iki adet buzdolabı her öğrenciye ait çalışma masası mevcuttur. Yurt giriş çıkışları sabit olmasına rağmen bizim öğrencilerimize özel esnek giriş çıkış saatleri uygulanmaktadır.

Bgeu’da rusça kurslarımız aylık 96 saattir.