Minsk Yenilik Üniversitesi

Минский инновационный университет Minsk Yenilik Üniversitesi 1991 yılında enstitü olarak kurulmuştur. Uzman kadrosu avrupa standartlarındaki eğitim binaları son derece rahat hotel konforundaki yurtları ile dünya sıralamasında 57. sırada yerini almıstır. Ayrıca eğitim konusunda avrupanıın en başrılı eğitim ülkelerinden olan İsviçre ile yapmış olduğu denklik anlaşmasıyla eğitime verilen önem ve MİU’nun kalitesini ortaya koymaktadır. Almış olduğuz eğitim sonundaki diplama İsviçrede de geçerli olacaktır.

Yurtlar eğitim binalarına 50 metre mesafededir. Son derece konforlu yurtlarda sınırsız wifi internet, özel kasalar, şifreli ana girişler, 24 saat sıcak su, şehir sisteminden bağımsız çalısan ısıtma sistemiyle son derece konforlu bir konaklama sunmaktadır. Eğitim aldığınız süre dahilinde tenis kortu spor salonu kütüphaneden faydalanabilirsiniz. Özel üniversite olmasının avantajları oldukça yüksektir. Özel üniversite ayrıcalıklarından yararlanarak eğitiminiz sonunda alacağiniz sertifika çeşitli sınavlara girerek Rusyda’da geçerlilik kazanmaktadır.

Üniversite resmi web sayfası, www.miu.by

Miu’da rusça kurslarımız aylık 80 saattir.

Minsk Yenilik Üniversitesi Yurtları

Üniversiteye ait iki adet yurt bulunmaktadır. Yurtlar üniversite yerleşkesinde ana binaya 50 metre mesafede, metroya 500 metre mesafede, şehir merkezine 5 metro istasyonu uzaklıkta Avtozavodskaya metro istasyonu Lazo caddesinde yer  alır. Özel üniversite olduğu için son derece konforlu ve yurtlar küçüktür. Konaklama iki, üç ve dört kişilik odalarda sağlanmaktadır. Yurtlar ve üniversite kampüsü banka süpermarket ve çeşitli ihtiyaçlar için yürüme mesafesindedir. Yurt girişleri şifreli, kameralı ve 24 saat güvenlik gözetimindedir. 23.00 ve 06.00 saatleri arasında yurda giriş çıkış yasaktır. Mutfak ve banyo tuvaletler ortak kullanımdır. Çarşaflar yurt görevlileri tarafından periyodik olarak değiştirilmektedir. Temizlik yurt görevlileri tarafından yapılmaktadır.

Yurt İmkanları

  • Ücretsiz wifi internet
  • Konaklama 2, 3, 4 kişilik odalar
  • Banyo ve tuvalet koridorlarda ortak kullanım
  • Merkezi sistemden bağımsız ısıtma sistemi
  • Tüm odalarda kişisel şifreli kasalar komidin, elbise dolabı, çalışma masası standart
  • Ücretsiz çamaşırhane, ütü
  • Koridorlarda ortak kullanım mutfak (buzdolap, su ısıtıcısı. mikro dalga fırın, elektirikli ocaklar)
  • Üniversiteye ait spor salonu

miu_1k miu_2k miu kampüsyurt yurt miu minsk yenilik universitesi minsk yenilik universitesi yurtmiu yurt